"Trzy budowle, które obecnie się wznoszą przy ulicy Straszewskiego, niemalże przy Plantach, niedaleko Wawelu, tworzą właściwie jedyny zachowany zespół podworski w tej części Krakowa. Dworek został zaprojektowany przez nieznanego bliżej architekta J. Herzoga w 1835 roku, jednak za autora całego zespołu należy uznać architekta pochodzącego z Wiednia - Wilhelma Hoffbauera, który przybył do Polski w 1826 roku. […] Oficyny dworku to skromne budowle, o uproszczonej klasycyzujących podziałach, nakryte czterospadowymi dachami z lukarnami. Choć mogłoby się zdawać, iż nie wyróżniają się szczególnymi walorami artystycznymi, doskonale "wkomponowują" w nurt architektury schinklowskiej […] Hotel Maltański jest kameralnym obiektem, o wielowiekowej i znakomitej tradycji. Budynki, należące w przeszłości do arystokratycznych rodów, zostały zaadaptowane do celów hotelowych z wielką dbałością o zachowanie dawnego stylu, a równocześnie z myślą o komforcie przebywających w nim gości - wszystko w celu stworzenia pensjonatowej atmosfery."
Źródło: Donimirski Boutique Hotels

Fotografie holu, restauracji oraz hotelowych pokoi wyposażonych przez naszą Pracownie w żyrandole i kinkiety można zobaczyć na naszej stronie głównej i zakładce "Stylowe wnętrza" oraz podstronach galeria i video na witrynie Donimirski Boutique Hotels:
www.donimirski.com

Hotel Maltański został wyposażony w 2-płomienne kinkiety z charakterystycznym dla stylu Księstwa Warszawskiego orłem oraz żyrandole 3, 6 płomienne.