Nasz Zakład posiada bogate doświadczenia w zakresie renowacji żyrandoli, kinkietów, świeczników. W trakcie wieloletniej działalności firma podejmowała zadania konserwatorskie zabytkowych lamp na bryłę których składały się nie tylko materiały mosiężne, ale także m. in. kryształy, srebro, blacha mosiężna. W galeriach prezentujemy fotografie wybranych odnowień obrazujące efekt i poziom prac realizowanych przez nasz zakład.

Usługi
Na osiągnięcie końcowego efektu restauracji składa się szereg prac rzemieślniczych wymagających precyzji i trwałość wykonania, a także bezpieczeństwa dla odbiorcy końcowego. Uzupełnienie głównej oferty stanowią:

Usługi w zakresie serwisu elektrycznego
dla różnego rodzaju lamp obejmujące m.in.:
- wymianę przewodów i opraw,
- montaż i demontaż elementów elektrycznych,
- wymianę gwintów i włączników.

Rzemiosło w zakresie obróbki skrawania, szlifowania, wierceń oraz naprawa uszkodzonych elementów
Usługi istotne nie tylko przy rekonstrukcjach zabytkowych żyrandoli wymagające montażu i sztukowania brakujących elementów poprzez dodatkową obróbkę skrawania, a także odwzorowań na podstawie istniejących elementów.

Polerowanie wyrobów mosiężnych 
Pracownia podejmuje usługi polerskie dla różnego rodzaju materiałów i elementów. Podobnie jak nasze wyroby, elementy poddane polerowaniu ściernemu zabezpieczamy przed patynowaniem.

Patynowanie elementów mosiężnych 
Usługi zmiany odcienia powierzchni mosiężnej pozwalają na odpowiedni dobór tonacji barw względem komponentów i układów podnosząc przez to wartość tworzonych wystrojów wnętrz.


Usługi renowacji
Do działań podejmowanych w ramach pełnej renowacji prócz wymienionych powyżej warto dodać jeszcze kilka. Podobnie jak przy tworzeniu naszych wyrobów dobór instalacji elektrycznej ukierunkowujemy na odpowiednią kolorystykę oraz dyskretny montaż dzięki czemu całokształt kompozycji nie traci przez eksponowanie zbędnych dodatków. W naszej pracy często spotykamy się z lampami, które zostały wykonane z elementów niezgodnych z podstawowym stylem bądź poprzez wcześniejsze demontaże traciły na proporcjach. Dlatego przy ponownym montażu staramy się odtworzyć bryłę w jak najlepszych proporcjach. Istnieje również możliwości odwzorowań elementów z innych metali na elementy mosiężne.

Realizacja zleceń
Aby jak najlepiej podołać wymaganiom jakie stawia praca konserwatorska prosimy o dostarczanie przedmiotów napraw lub renowacji do siedziby naszej firmy. Już na wstępie ułatwi to bardziej precyzyjne oszacowanie możliwości renowacyjnych oraz metody działania. Przyjmując pojawienie się różnorakich ograniczeń, a także szacowaną rentowność prac,  przeprowadzamy również wstępną ocenę na miejscu u klienta. W szczególnych wypadkach możliwości renowacyjne określamy na podstawie dokumentacji fotograficznej przesłanej na nasz adres e-mail. Modelowe określenie czasu potrzebnego na realizacje zlecenia niestety nie jest możliwe. Wynika to z faktu, że każde z nich należy traktować indywidualnie oraz prawdopodobieństwa podjęcia dodatkowych nieprzewidzianych wcześniej działań.

 

Nasze sklepy w Krakowie

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszych punktów sprzedaży:

* aby wyświetlić lokalizacje na mapie kliknij w wybrany adres